Jaką herbatę wybrać na migrenowy ból głowy?

Migrena i towarzyszący jej ból to straszna przypadłość. Czasem nie pomagają nawet silne leki przeciwbólowe. Wtedy potrzebna jest jakaś alternatywa jak na przykład herbata na ból głowy.

Co może ona zdziałać w przypadku migreny?

Jak wiadomo, silny ból głowy to wypadkowa wszystkich napięć i stresów, które się w nas kumulują. Gdy osiągną apogeum, wtedy dochodzi do patowej sytuacji i trzeba znaleźć sposób, by pozbyć się napięcia nerwowego. Herbata na ból głowy idealnie się do tego nadaje, bo wycisza, rozluźnia, a przy okazji poprawia krążenie krwi w mózgu.

Poza tym herbatka na ból głowy nie szkodzi na żołądek, a jest to kluczowy organ w zapobieganiu migreny. Zazwyczaj mdłości i ból żołądka to nadchodzące symptomy potwornego bólu głowy. Herbatki na ból głowy warto użyć, choćby ze względu, że nie szkodzi sercu ani nerkom. Może nie uleczy nas z migreny, ale spowoduje, że będzie ona miała mniej bolesny przebieg – nadmienia ekspert z wziętego portalu (jakaherbata.pl).

Jaka herbata na ból głowy?

Najwięcej osób poleca miętową herbatę. Ona zawiera najwięcej związków, które mogą pomóc w zwalczeniu potwornego bólu głowy. Poza tym z jej liści można sobie zrobić lecznicze okłady i wdychać opary, które pomogą stopniowo rozluźnić ucisk i pulsujący ból w głowie. Zresztą zimne okłady z dodatkiem ziół znane są od starożytności i ludzie mają do nich zaufanie. W końcu kto tak o nas zadba, jak nie matka natura. Herbata ziołowa chłodna wspomaga też czasami działanie leków przeciwbólowych. W związku z tym można ich wziąć mniej, a efekt kuracji i tak będzie zadowalający.

Inne naturalne sposoby na migrenę?

Na pierwszym miejscu jest kąpiel. Nic tak człowieka nie zrelaksuje, jak odrobina gorącej wody. Można również iść na długi spacer lub dokładnie wywietrzyć mieszkanie. Muzyka klasyczna i jej brzmienie również sprzyja regeneracji i łagodzi dokuczliwy ból głowy. Gdy to nie pomoże- można zdecydować się na zimne okłady lub schłodzenie głowy kostkami lodu. W końcu migrena przypomina trochę kaca alkoholowego, a na niego zimno i lód zawsze działa. W ostateczności można zamknąć się w ciemnym pokoju i przeczekać, aż ból sam minie.