Lekkie loki

Lekkie loki nazywane inaczej lekkimi falami lub po prostu falami, to często stylizacja wybierana przez kobiety z długimi prostymi na co dzień włosami. Przede wszystkim wykonane prawidłowo potrafią się długo utrzymać i dodać odświeżenia oraz nowego looku. Aby stworzyć taką stylizację najlepiej udać się do profesjonalnego stylisty, który potrafi na głowie wyczarować iście niesamowite fryzury, które będą długo się utrzymywały. Jednak w takim przypadku należy się liczyć, niekiedy z wysokimi kosztami.

Kosmetyki, suszarka i lokówka

W większych miastach i metropoliach zakłady fryzjerskie potrafią inkasować za samą stylizację po kilkaset złotych. Są jednak sposoby, które pozwolą ograniczyć do minimum te koszty i stworzyć samemu w domu lekkie loki, które będą równie efektowne. Kobiety, które z natury posiadają kręcone włosy czy lekkie fale nie mają problemu z dbaniem o nie, gdyż wystarczy użycie odpowiednich kosmetyków i podsuszenie ich suszarką ze specjalną końcówką.

Najlepiej do tego typu zadań wykorzystać lokówkę. Bez względu na to czy włosy są długie, średnie czy krótkie, idealnie nada się na stworzenie pożądanej stylizacji. W ostatnich latach równie często swoje zastosowanie znajduje także prostownica, która staje się coraz bardziej uniwersalnym narzędziem w kobiecej łazience. Nie można także nie wspomnieć o ślimaczkach i wałeczkach, które w ostatnich latach przeżywają swoją drugą młodość jeśli chodzi o ich wykorzystanie.

Wałeczki

Szczególnie tyczy się to wałeczków. Robienie lekkich loków za ich pomocą z pewnością pamiętają nasze babcie i mamy, które stosowały je zanim pojawiły się lokówki. Trzeba pamiętać, że kiedyś różnego typu urządzenia również nie były tak łatwo dostępne, a jakość ich wykonania pozostawiała wiele do życzenia, co przekładało się na bezpieczeństwo i niszczenie włosów.

Zrobienie lekkich loków to nic trudnego. Proces odbywa się w ten sposób co w przypadku mocnych loków z tą różnicą, że włosy nawija się od wewnętrznej strony lokówki w stronę zewnętrzną. Po kilku sekundach wystarczy je rozwinąć i efekt jest gotowy!