Ile trzeba zapłacić za mieszkanie w Brzegu?

W ostatnich kilku latach można zauważyć, że w Brzegu nowych lokali mieszkalnych jest coraz więcej. Deweloperzy chętnie budują nowe budynki i nie zapowiada się w tej kwestii na zmiany – tłumaczą specjaliści z Investdom.pl. Miasto bowiem wyznacza nowe tereny, na których mają w najbliższej przyszłości zostać wybudowane bloki mieszkalne. Jak obecnie prezentuje się brzeski rynek nieruchomości? Ile trzeba zapłacić za mieszkanie w Brzegu?

Nieruchomości Opole i Brzeg

Dzięki szerokie ofercie nowych mieszkań klienci poszukujący lokalu do kupienia mogą wybierać między licznymi ofertami z rynku pierwotnego oraz tymi znacznie tańszymi z rynku wtórnego. W tym drugim przypadku w cenę za metr kwadratowy wliczony jest już standard wykończenia oraz wyposażenie pozostawiane przez dotychczasowych właścicieli lokalu. Dlatego też w ostatnim czasie popularność mieszkań starszych w Brzegu rośnie. Za metr kwadratowy lokalu mieszkalnego na rynku wtórnym trzeba zapłacić około 3000 złotych. Oferta jest dość szeroka, ale największą popularnością cieszą się mieszkania mniejsze, dwupokojowe, o wielkości do 50 metrów kwadratowych. Takie lokale nie kosztują więcej niż 150 tysięcy złotych.

Rynek pierwotny w Brzegu

W przypadku lokali z rynku pierwotnego trzeba liczyć się z wyższymi cenami. Tutaj za metr kwadratowy trzeba średnio dać 4200-4300 złotych. Poza tym takie lokale dostępne są w tzw. standardzie deweloperskim, a więc wymagają jeszcze wykończenia. Zainteresowanie takimi lokalami też jest, ale w tym roku kończy się program dopłat rządowych Mieszkanie dla Młodych. Poza tym wzrosła też wysokość wkładu własnego podczas ubiegania się o kredyt hipoteczny.

Aktywność w podeszłym wieku jest możliwa

W przygotowaniu artykuł pomogli nam specjaliści z domu opieki seniora Edessa.

Niezależnie od tego, jaka była przyczyna znalezienia się w domu opieki, warto pamiętać o tym, że życie w każdym wieku i miejscu może mieć swoje dodatnie strony i urok. Wystarczy dołożyć starań w celu zorganizowania sobie czasu i zajęć, a pobyt w domu opieki nie będzie traktowany jako konieczność, a co więcej, przy odpowiednim podejściu może okazać się całkiem przyjemny.

Podeszły wiek, czyli kilka słów na temat rodzajów zajęć

Aktywność w podeszłym wieku może przybierać różnorodne formy i dlatego nie zachodzi potrzeba rezygnowania z wykonywania ulubionych zajęć. Nie należy pozbawiać się przyjemności spacerowania po lesie lub w innych atrakcyjnych miejscach. Być może będą to wyjścia krótsze, z zachowaniem wolniejszego, oszczędzającego tempa, jednak podziwianie przyrody i oddychanie świeżym powietrzem będzie tak samo przyjemne jak w młodości.

Majsterkowanie, haftowanie, robienie na drutach nie wymaga dużego wysiłku fizycznego, ale za to, ile może sprawić radości, gdy uda się wykonać piękną rzecz, a następnie obdarować nią lubianą osobę. Takie właśnie rzeczy robią podopieczni z dom seniora Edessa.

Wycieczki, pielgrzymki, pływanie

Aktywność w podeszłym wieku może swoim rodzajem nawiązywać do zajęć wykonywanych jeszcze nie tak dawno temu. Zorganizowane formy wyjazdów są niezwykle atrakcyjne, zwłaszcza wówczas, gdy bierze w nich udział zdecydowana większość pensjonariuszy domu opieki. Harmonogram takiego wyjazdu musi być oczywiście dostosowany do ich wieku i możliwości, jednak nadal możliwe jest aktywne uczestniczenie w życiu, a co więcej, czerpanie z niego radości.