Oczyszczanie skóry twarzy

Wiemy, że nie jest łatwo dbać o skórę twarzy. Ile kobiet, tyle typów cery i problemów. Niektóre mniejsze, niektóre spędzające sen z powiek. Co najgorsze, nie ma uniwersalnej metody postępowania ze skórą twarzy. Jeśli jednak wiemy chociaż, jaki typ cery posiadamy, to nam na początek wystarczy.

Czego unikać podczas mycia twarzy?

Unikajmy środków, których działania nie jesteśmy pewne. Skóra twarzy jest bardzo delikatna i podatna na podrażnienia. Czasem nowy żel warto wypróbować na przykład na powierzchni przedramienia. Jeśli piecze, możemy sobie pogratulować, bo właśnie uniknęłyśmy poważnego problemu – żel okazał się zbyt mocny dla naszej skóry twarzy.
Trzeba także pamiętać o tak podstawowej rzeczy, jak zmywanie każdego makijażu przed pójściem spać. Jest to bardzo często zaniedbywane, bo wydaje nam się, że trochę pudru i kredki do oczu nie ma wpływu na to, jak nasza cera wypoczywa w nocy. I tutaj tkwi błąd, bo co innego nałożyć makijaż na kilka godzin, a co innego niechcący wcierać go przez całą noc w twarz przy użyciu poduszki. Pory się zatykają, zanieczyszczenia nie mają ujścia i problem gotowy.
Warto zainwestować w kosmetyki pasujące do naszej skóry. Zwykła woda i mydło już się nie sprawdzają, mogą tylko podrażnić skórę twarzy. Znacznie lepiej sprawdzają się kosmetyki dostępne w drogeriach, niekoniecznie znanych firm jak Garnier czy Nivea. Ważne jednak, by pasowały one do naszego typu cery, gdyż każda wymaga innego traktowania.