Loki na krótkich włosach

Loki na krótkich włosach

Loki to bardzo efektowna stylizacja włosów, która przykuwa wzrok każdego przechodnia, a w szczególności kobiet, które z natury posiadają proste włosy. Wiele pań zastanawia się jak stworzyć długotrwałą fryzurę z loków, które nie dość, że będą efektowne to podczas ich robienia nie odbije się to negatywnie na strukturze ich włosów.

Loki na bardzo krótkich włosach

Najwięcej dylematów i problemów z lokami mają kobiety, które mają krótkie włosy. Z pozoru wydaje się, że ich zrobienie będzie łatwiejsze niż w przypadku długich włosów, bo nie tyle pracy przy nich. Jednak nic bardziej mylnego! Stworzenie idealnej stylizacji wymaga zręczności i odpowiednich umiejętności – zauważa personel salonu fryzjerskiego w Katowicach (https://katowice-galeria.berendowicz-kublin.pl/) – ponieważ łatwiej o nierówne loki na krótkich włosach.

Jeśli nie posiadamy odpowiednich umiejętności warto skorzystać z usług zakładów fryzjerskich i stylistów, którzy mają fach w ręku i potrafią stworzyć iście magiczną fryzurę i trwałą stylizację – także na krótkich włosach. Jednak trzeba liczyć się z kosztami, a te jak niejednokrotnie pokazuje życie mogą być wysokie, w szczególności w większych aglomeracjach miejskich. Rzutuje na to wiele czynników, ale jak zrobić loki na krótkich włosach w domu ograniczając owe koszty do minimum?

Loki i lokówka

Do wyboru jest kilka sposobów. Oczywiście najczęściej stosowanym i zarazem najchętniej jest wykorzystywanie lokówki, które specjalnie do tego typu zadań została wymyślona. Zrobienie loków nie różni się niczym od wykonywania ich na długich włosach. Różnica jest tylko w długości włosów, a więc metoda znana. Drugim sposobem jest wykorzystanie folii aluminiowej. Jak to zrobić? Wystarczy włosy spryskać lakierem, nawinąć na folię i nagrzewać delikatnie suszarką do włosów. Po rozwinięciu ich należy lekko rozczesać i efekty burzy loków gotowy!

Kolejnym znanym sposobem jest zaplecenie drobnych warkoczyków na noc, a rano ich rozwinięcie. Aby efekt był trwalszy wystarczy warkoczyki przeciągnąć w prostownicy. Loki na krótkich włosach można także robić w stylu glamour za pomocą lokówki oraz coraz częściej przy wykorzystaniu prostownicy do włosów.