Zabiegi kosmetyczne nie tylko dla kobiet

Przyjęło się jakoś uważać, że jeśli mowa o zabiegach kosmetycznych, to dotyczą one tylko i wyłącznie płci pięknej. Rzeczywiście, jeśli przypatrzeć się statystykom dotyczącym tego, kto odwiedza salony kosmetyczne, to rzeczywiście kobiet jest przeważająco więcej, ale wcale nie znaczy to, ze mężczyźni nie mają tam czego szukać. Dzisiaj jest wręcz przeciwnie – coraz większy nacisk kładziemy na swój wygląd, korzystamy z zabiegów medycyny estetycznej i nie szczędzimy na dobre kosmetyki, a dbanie o urodę w związku z tym nie jest tylko i wyłącznie domeną kobiet.

Stereotypy dotyczące tego, że używający kosmetyków mężczyzna jest zniewieściały, już dawno odeszły do lamusa i pielęgnują je chyba tylko ci panowie, którzy sami mają problemy z własnym poczuciem wartości i wyglądem. To wszystko powoduje, że coraz więcej zakładów kosmetycznych posiada w swojej ofercie specjalne propozycje dla mężczyzn. Z czego mogą oni korzystać?

Kosmetyka nie ma płci

Zasadniczo sprawa prezentuje się tak, że zabiegi kosmetyczne wykonywać można na każdej cerze i nie ma większych rozróżnień na te, które są stricte męskie i damskie. U mężczyzn też zdarza się skóra wrażliwa i przesuszona, która wymaga intensywnego nawilżenia. Ponadto niezbędne mogą być zabiegi złuszczające – peelingi, mikrodermoabrazja czy usuwanie wierzchniej warstwy naskórka kwasami. Dlatego też idąc przykładowo na kurs kosmetyczny, nie rozróżnia się raczej zabiegów według ich płci.

Co wybierają mężczyźni?

Najczęściej przedstawiciele płci brzydkiej nie spędzają jednak dużej ilości czasu w salonach, a dodatkowo też nie zawsze chodzą do salonów regularnie, chociaż są też i tacy, którzy lubią po prostu korzystać z relaksujących zabiegów, masaży, aromaterapii. Mężczyźni wybierają przy tym zarówno zabiegi na twarz, jak i na ciało, chcąc ładniej wyglądać. Często lata zaniedbań odbijają się na skórze i trzeba przeprowadzić szerzej zakrojone zabiegi, które poruszają kursy kosmetyki w kwestii użycia urządzeń. Mężczyźni, pamiętajcie więc, że dbanie o swoją skórę i dobry wygląd jest dzisiaj czymś jak najbardziej pożądanym! 

Artykuł pochodzi ze strony www.shout.pl